kościoły,  O Kaliszu,  ulice, kamienice, podwórka

u Franciszkanów, Klasztor i kościół

u Franciszkanów, Klasztor i kościół oo. Franciszkanów

 

Celem projektu współfinansowanego prze UE i samorząd województwa jest zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego reprezentowanego przez Klasztor OO. Franciszkanów w Kaliszu, zwiększenie atrakcyjności obiektu oraz poszerzenie oferty kulturalnej.

Prawdopodobnie to największe średniowieczne malowidło w Polsce, a niewykluczone, że w całej w Europie. Wysoki na 16 metrów i szeroki na pięć metrów fresk z przełomu XIII i XIV wieku przedstawiający świętego Krzysztofa odkryto w kościele franciszkańskim w Kaliszu (http://www.tvn24.pl)

W ramach projektu zrealizowane zostały zadania w zakresie prac konserwatorskich, restauratorskich, budowlanych i instalacyjnych, takie jak: rekonstrukcja kamienia posadzki w kościele, rekonstrukcja kamienia i konserwacja podłóg drewnianych posadzki w zakrystii, konserwacja sztukaterii prezbiterium, nawy głównej, tynków, polichromii, złoceń prezbiterium, naw, ścian i sklepienia, prace renowacyjne w kaplicy Męki Pańskiej po montażu posadzek i witraży (konserwacja-stolarki drzwiowej), ścian i sklepień zakrystii i pomieszczeń pomocniczych, a także okien witrażowych wraz z maswerkami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.