plac Kilińskiego piekarnia
O Kaliszu,  ulice, kamienice, podwórka

Plac Kilińskiego 2, boks i piekarnia, a wszystko na jednym podwórku.

Plac Kilińskiego 2

Mieszkańcy Kalisza pamiętają, że w tym  budynku była piekarnia pana Ogrodowczyka, sala treningowa sekcji bokserskiej, w której czasem hodowcy wystawiali gołębie, a w podwórku funkcjonował  zakład wulkanizacji i ślusarnia.Plac Kilińskiego piekarnia
Jan Sobolewski były Mistrz Polski w wadze lekkopółśredniej wspominał: …treningi odbywały się w pomieszczeniu nad piekarnią na Placu Kilińskiego. Zapach świeżego pieczywa był bardzo motywujący.

plac Kilińskiego

Można zatem wprost stwierdzić, że Kalisz lubił boks?

Odpowiada Jan Sobolewski: Tak, Kalisz uwielbiał boks. W latach 50/60 XX wieku to właśnie my byliśmy głównym obiektem zainteresowań mieszkańców miasta. W moim klubie walczył nawet Tadeusz Grzelak, odnoszący później sukcesy na Mistrzostwach Europy. Ja byłem natomiast Mistrzem Polski, co wówczas nie było tak proste, jakby się mogło wydawać. Cały Kalisz po prostu kochał boks i bokserów, a przede wszystkim doceniał ich ciężką pracę.

Natomiast karierę kończyłem w 1965 roku i wtedy walczyliśmy na hali OSiR, mieszczącej się na ulicy Łódzkiej. Kilka walk odbyliśmy na świeżym powietrzu, na stadionie (dzisiejszym stadionie Calisii). To dotyczyło walk, a same treningi odbywały się w pomieszczeniu nad piekarnią na Placu Kilińskiego. Zapach świeżego pieczywa był bardzo motywujący.

Plac Kilińskiego piekarnia

Plac Kilińskiego piekarnia

Plac Kilińskiego piekarnia

źródło: https://latarnikkaliski.pl/sobolewski-niezrezygnowalem-z-wyjazdu-zagranicznego-do-owczesnej-jugoslawii-pojechalem-walczyc-ze-zlamana-reka/

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.