Dziurella versus kwiatowe dywany znamienitego ogrodnika Stanisława Skubiszewskiego

Kiedyś nasze miasto słynęło z kwiatowych dywanów kaliskiego ogrodnika  Stanisława Skubiszewskiego, później decyzją magistratu wyeksponowano dziurellę (rząpie), teraz decyzją Prezydenta Krystiana Kinastowskiego,  zgodnie z decyzją konserwator zabytków rząpie zostanie zabezpieczone i zasypane. W tym miejscu powstanie niewielki klomb z siedziskami wokół posadzkowej mapy Europy z zaznaczonym Szlakiem Bursztynowym

9 komentarzy do “Dziurella versus kwiatowe dywany znamienitego ogrodnika Stanisława Skubiszewskiego”

  1. Masakra 🙁 nawet jeśli ta studnia jest znaleziskiem archeologicznym to raczej mało wartościowym i niestety w obecnym stanie – bardzo mało estetycznym. Myślę , że większość osób wolałaby powrot pięknego i zadbanego kombu przed ratuszem.

  2. Wystarczy dobry projekt i będzie można ładnie wyeksponować znalezisko jednocześnie aranżując w okół klomb z kwiatami żeby zadowolić naszych marudnych emerytów.
    Starówka powinna być wysiedlona z mieszkańców i służyć miastu!!!

  3. ” A kiedyś nasze miasto słynęło z kwiatowych dywanów ogrodnika kaliskiego Skubiszewskiego.”
    A czy w historii Kalisza zapisali się inni ogrodnicy? Na przykład Rudnicki w drugiej połowie XIXw?

  4. Być może, nie mam pojęcia o zabytkach, ale ta dziurela to wytwór wyobraźni. Takich dziutelii to chyba Kalisz ma więcej, ale czy trzeba aż takiego zamieszania. Mamy Zawodzie , Szlak Bursztynowy. A Rynek pozostawmy w spokoju. Dobra decyzja zasypać to co zostało i zapomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.