O nas

Dlaczego o Kaliszu?

Dlaczego kaliszanin i wrocławianka postanowili stworzyć blog o Kaliszu? Wszystko zaczęło się od zainteresowania fotografią miejską. Ponieważ losy rzuciły nas do Kalisza, a miasto jest warte szczególnej uwagi, stwierdziliśmy po prostu, że Kalisz jest miastem pięknym, interesującym, intrygującym, tajemniczym, ale jego historia jest przedstawiana w mało interesujący sposób.

Hasłem przewodnim naszego bloga jest Kalisz czasem i światłem malowany. Nasze wędrówki po mieście w poszukiwaniu światła i pięknych obrazów owocują fotografiami, które pokazują jego piękno.

Spacery po mieście ukazują nam tych którzy Kalisz tworzyli, przywołują miasto wielokulturowe i wielonarodowe, w którym tylko 1/3 mieszkańców mówiło na co dzień w języku niż polskim. Grecy macedońscy, imigranci z Prus, Saksonii, Brandenburgii, Śląska, Żydzi, Rosjanie, Niemcy, prawosławni, ewangelicy, katolicy, protestanci i wyznawcy judaizmu. Przedstawiciele wielu profesji, specjalności i umiejętności, mijający duży wkład w rozwój miasta.

Pragniemy także prezentować mieszkańców Kalisza, obywateli, którzy tworzyli oblicze miasta. Architektów, kupców, rzemieślników, artystów.

 

założenie urbanistyczne Kalisza